شاهدانهای اداره معرفی معافیت تسهیلات

شاهدانهای: اداره معرفی معافیت تسهیلات خبر دانشگاه

گت بلاگز علم و تکنولوژی ساخت پوست انسان با ژلاتین!!

محققان موفق به توسعه یک مدل ژلاتینی شده‌اند که بیشترین شباهت را به پوست انسان دارد و می‌تواند در آزمایش‌های کلینیکی جایگزین پوست انسان شود.

ساخت پوست انسان با ژلاتین!!

محققان موفق به توسعه یک مدل ژلاتینی شده‌اند که بیشترین شباهت را به پوست انسان دارد و می‌تواند در آزمایش‌های کلینیکی جایگزین پوست انسان شود.

ساخت لایه ژلاتینی با حداکثر شباهت به پوست انسان

به گزارش از پایگاه خبری ساینس دیلی، این مدل ژلاتینی به وسیله محققان آزمایشگاه علم مواد و فناوری سوییس (EMPA) ساخته شده است و نحوه جذب آب در آن دقیقا مشابه پوست انسان هست. پوست بزرگترین اندام است و علاوه بر حفظ تمام اندام‌های داخلی، از بروز عفونت و امراض جلوگیری می کند. انعطاف پذیری و سازگاری با محیط، از جمله مهمترین ویژگی‌های پوست هست.

عبارات مهم : اندام
پوست در برابر عوامل خارجی تصویر العمل نشان می‌دهد، جهت مثال در هوای خشک، خشک و زبر شده است و در هوای مرطوب، صاف و نرم می‌شود. مدل ژلاتینی طراحی شده است به وسیله محققان سوییسی نیز این توانایی را شبیه‌سازی می‌کند.

زمانی که پوست در معرض رطوبت زیاد قرار می گیرد، میزان اصطحکاک زیاد کردن می‌یابد و همین امر موجب تاول و زخم می‌‌شود. جهت مثال در نظامیان و مشاغلی که جهت مدت وقت طولانی چکمه به پا دارند، عوارض پوستی در ناحیه پا بسیار مرسوم هست.

مهمترین کاربرد این مدل ژلاتینی، بررسی تاثیر منسوجات با الیاف مختلف، داروهای درمان عوارض پوستی و تحلیل تصویر العمل پوست در شرایط متفاوت هست. یعنی به‌جای استفاده از مدل‌های حیوانی جهت بررسی روش‌های درمانی، می‌توان از این مدل ژلاتینی استفاده کرد. در ابتدا قرار بوده این مدل از کراتین ساخته شود؛ ولی بعد ژلاتین به علت قیمت پایین جایگزین کراتین شده است هست.

ساخت پوست انسان با ژلاتین!!

منبع: ایرنا

واژه های کلیدی: اندام | تصویر | محققان | استفاده | پوست انسان | خبر | علم و تکنولوژی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz